księdzu na prezent

Co kupić księdzu na prezent? Zobacz 4 propozycje

szlakami.pl

Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla księdza – czy to z okazji święceń kapłańskich, czy różnego rodzaju świąt czy wówczas, gdy chcemy okazać mu swoją wdzięczność. Podpowiadamy, jakiego rodzaju upominki najlepiej sprawdzą się w tym przypadku.

Pismo Święte

Pismo Święte to pozycja, której nie może zabraknąć w biblioteczce żadnego księdza. Do wyboru są rozmaite jego wydania. Godna polecenia jest między innymi kieszonkowa Biblia, która doskonale sprawdzi się w podróży. Kolejna propozycja to Pismo Święte z ilustracjami współczesnych artystów. Jeżeli zależy nam na wydaniu, które posłuży osobie obdarowanej przez długi czas, warto postawić na Biblię w skórzanej lub skóropodobnej oprawie, z magnetycznym zapięciem. Wydane w ten sposób Pismo Święte będzie wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Równie ciekawą propozycją jest Biblia wydana na płycie CD, która pozwala na wygodne studiowanie jej za pomocą komputera lub Pismo Święte w formie audiobooka.

Książki o rozwoju duchowym

Książki o rozwoju duchowym to uniwersalny, ponadczasowy upominek, który sprawdzi się na wiele różnych okazji. Przykładem godnej polecenia pozycji jest „Boży skalpel. Uzdrowienie postem” autorstwa Marka Zaręby. W swojej najnowszej książce zachęca on do zaryzykowania i podjęcia prawdziwego postu. Jak podkreśla autor, mimo że początkowo może okazać się on bolesny dla ciała, w krótkim czasie przyniesie realne uzdrowienie i stanie się początkiem nowego, lepszego życia wolnego od lęków, nałogów i zmartwień.

Płyta z utworami „Adiutor ad locum sacrum vocat”

Płyta „Adiutor ad locum sacrum vocat” śpiewana przez scholę gregoriańską zawiera zróżnicowane formy liturgiczno – muzyczne oraz style kompozycyjne, które pochodzą z różnych okresów historycznych. Interpretacja została tutaj oparta na pierwszych świadectwach spisanych: sanktgalleńskiej oraz metzeńskiej notacji adiastematycznej.

Różaniec

Każdy ksiądz ucieszy się także z upominku, jakim jest różaniec. Tego typu produkty wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów. Na rynku spotkać można się z różańcami srebrnymi, złotymi, drewnianymi czy z kamieni półszlachetnych. Bardzo ciekawie prezentują się modele na nadgarstek, palec (w formie obrączki) czy do samochodu (ostatnie z nich zdobi wizerunek świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców). Aby nadać takiemu upominkowi wyjątkowego charakteru, warto go spersonalizować poprzez wygrawerowanie osobistej dedykacji.

3 tygodnie temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.