3 nowości wydawnicze od Wydawnictwa Święty Wojciech

szlakami.pl

W obecnych nowościach wydawniczych katolickiego Wydawnictwa Święty Wojciech każdy znajdzie pozycję dla siebie. Przedstawiamy trzy lektury, zgoła od siebie odmienne, z których każda jednak może stanowić drogowskaz, a z pewnością powód na zatrzymania się, zadania pytań i namysłu nad rzeczywistością, która nas otacza i sensie lekcji, których nam udziela.

“Siła powołania. O życiu konsekrowanym i poprawie relacji w Kościele”

Wywiad-rzeka, a raczej dogłębna wymiana zdań i nauka, papieża Franciszka z Fernando Prado, Misjonarzem Klaretynem. To najnowszy wywiad z głową duchowną Kościoła Katolickiego, w którym papież Franciszek porusza tematy dotyczące stanu duchownego i związanych z nim wyzwań czy bieżącej sytuacji duchowieństwa i stanu zakonnego oraz ich przyszłości. Papież nie pomija tematów trudnych, takich jak klerykalizm, konflikty światowe lub potrzeba, lub może pokusa aktywizmu. Karty książki wypełnia pasja, wiara i miłość, które udzielają się czytelnikowi.

“Nadzieja pozwala żyć” ks. Jan Twardowski

Słowa księdza Jana Twardowskiego – wszechstronnego poety, prozaika i duchownego, nieprzerwanie niosą naukę o miłości, miłosierdziu, dobroci, ludzkiej naturze. I o nadziei. Może o nadziei przede wszystkim. I o tym mówi do nas duchowny-artysta poprzez zebrane w wydaniu teksty. Zaprasza do wspólnego namysłu nad źródłami oraz sensem nadziei w otaczającym nas świecie i w nas samych. Mówi o nadziei w kontekście wiary i Boga, ale też naszych codziennych wyborów, skłaniając do własnych rozmyślań.

“Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa

Wydawnictwo katolickie Święty Wojciech proponuje również w swoich nowościach lekturę dla najmłodszych. Jest to ponowne wydanie pierwszego tomu klasyki literatury dziecięcej, arcydzieła wybitnego polskiego twórcy Jana Brzechwy. Barwny, bajkowy świat porywa wyobraźnię młodego czytelnika i pozostawia ją rozbudzoną na długo. Przygody chłopców, w tym głównego bohatera Adasia Niezgódki i ich nauki w szkole prowadzonej przez zwariowanego profesora pamięta z pewnością również każdy rodzic. Wspaniała propozycja na ubarwienie zimowych wieczorów wspólną lekturą, której z pewnością towarzyszyć będzie zmiana percepcji na otaczający nas świat i jego koloryt.

6 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.